contabil

DATACONT EXPERT

Job expirat

RESPONSABILITATI

# intocmire note intrare-receptie
# Inregistrarea in contabilitate in conformitate cu legislatia in vigoare a documentelor primare
# calculul si inregistrarea amortizarii lunare, intocmirea fiselor mijloacelor fixe
# intocmirea statelor de salarii,calculul si inregistrarea in contabilitate a salariilor
# calculul si inregistrarea descarcarii de gestiune
# inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli si TVA dupa verificarea balantei
# intocmirea lunara sau trimestriala a decontului de TVA, declaratiei 100, declaratiei de CAS, declaratiei pentru somaj si sanatate
# intocmirea anuala a fiselor fiscale
# intocmirea situatiilor financiare anuale si a raportarilor semestriale

CERINTE

# studii superioare financiar-contabile
# cunostinte temeinice de contabilitate si legislatie fiscala
# experienta minim 1 an de lucru in contabilitate
# cunostinte operare programe contabilitate si Ms Office
# limba engleza - nivel mediu
# disponibilitate la program prelungit
# disponibilitate pentru testarea cunostintelor

Datacont Expert este o societate comerciala de consultanta si expertiza contabila ce ofera servicii financiare complete intreprinderilor mici si mijlocii