CONTABIL

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Controleaza zilnic operatiunile efectuate prin intermediul Conturilor NOSTRO si LORO (depozite interbancare, comisioane, ordine de plata externe si dobanzi);
- Controleaza si inregistreaza zilnic operatiunile efectuate prin contul curent de la Banca Nationala a Romaniei;
- Verifica inregistrarea corecta din punct de vedere contabil a operatiunilor privind achizitia/ vanzarea titlurilor de stat, efectelor publice si a altor tipuri de operatiuni cu titluri;
- Urmareste corectitudinea inregistrarii in contabilitate a depozitelor interbancare atrase/ plasate in lei si valuta, a dobanzilor si plata/ incasarea acestora;
- Verifica rulajele si soldurile conturilor de operatiuni inter-sedii;
- Tine evidenta si inregistreaza in contabilitate cheltuielile si veniturile proprii ale bancii.

CERINTE

- Experienta in sistemul bancar de minimum 1 an (constituie un avantaj)
- Atestat expert contabil
- Studii superioare economice
- Cunostinte WORD, EXCEL
- Relatii interpersonale bune, flexibil(a), organizat(a)
- Buna cunoastere a limbii engleze (scris si conversational)

Misiunea LIBRA BANK este sa ofere pachete si solutii financiare moderne, flexibile, eficiente si de calitate, care sa se potriveasca nevoilor tale financiare. Pentru aceasta, iti punem la dispozitie o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa te asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri. De aceea, LIBRA BANK este mai mult decat o institutie, este un partener financiar, care te asculta, te intelege si iti ofera solutiile cele mai potrivite.