Contabil

CATAVENCU S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Verifica si inregistreaza in contabilitate documentele legate de furnizori;
-Verifica existenta si modul de intocmire pentru documentele obligatorii (Nota de intrare receptie) pentru achizitiile de bunuri/ produse sau mijloace fixe;
-Verifica existenta contractelor cu furnizorii si semnaleaza lipsa acestora directorului financiar;
-Verifica existenta tuturor vizelor necesare pentru inregistrarea in contabilitate (existenta contractului si a ordinului de achizitie semnat de toate persoanele cu semnatura obligatorie, atunci cand nu exista contract);
-Fise analitice pentru furnizori;
-Stabileste componenta soldurilor;
-Asigura existenta confirmarilor de sold lunare cu furnizorii si semnaleaza eventualele probleme directorului financiar;
-Urmareste scadentele catre furnizori si semnaleaza directorului financiar;
-Asista contabilul sef in legatura cu eventualele diferente in Registrul jurnal de cumparari;
-Opereaza platile prin banca in sistem multicash in baza documentului primit de la directorul financiar;
-Furnizeaza orice informatie solicitata de contabilul sef si de catre directorul financiar in legatura cu furnizorii si cu platile;

CERINTE

Studii economice (medii sau superioare);
Experienta profesionala;
Cunostinte legislatie fiscala;
Persoana echilibrata si responsabila.

Grupul Realitatea-Catavencu editeaza publicatiile Academia Catavencu, Cotidianul, Money Express, Business Standard, Investitii si Profit, Bilant, Le Monde Diplomatique, Idei in Dialog, reteaua 24 FUN, Tabu, Superbebe, Psihologia azi, J\'adore, IQads, Bucataria pentru Toti si Aventuri la Pescuit; televiziunile Realitatea TV si Money Channel; reteaua de radio Guerrilla; agentia de stiri NewsIn si reteaua in-store advertising Monopoly TV. www.gruprc.ro