Contabil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Mentine relatia cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Raportarea situatiilor cerute de contabilul sef si conducerea societatii;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta
- Inregistrarea si verificarea jurnalelor de contabilitate
- Pregatirea balantei lunare si situatiilor de contabilitate lunare/trimestriale
- Intocmire declaratii

CERINTE

*studii medii sau superioare;
*experienta in domeniul financiar - contabil (facturare, gestiune in activitatea de import - export si distributie);
*cunostinte PC si operare in programe de contabilitate (Winmentor constituie avantaj);
*rapiditate la operare;
*persoana dinamica, constiincioasa, perseverenta;
*cunostinte limba engleza;
*conducator auto