CONTABIL

Field Insights

Job expirat

RESPONSABILITATI

- lucrari de contabilitate financiara pana la nivel de bilant;
- efectuarea si verificarea verificarea lucrarilor de contabilitate primara (jurnal vanzari, cumparari, jurnal banca, registrul de casa);
- calculul, inregistrarea si declararea impozitelor si taxelor catre bugetul de stat;
- introducerea doc. Primare (facturi primate-emise, banca, registrul de casa, salarizare);
- verificarea soldurilor clienti, furnizori, casa, banca;
- predarea lucrarilor contabile la timp
- corelarea situatiilor obtinute (plati-incasari, existenta documentelor necesare inregistrarilor contabile = contracte, facturi, chitante,etc);
- informarea permanenta cu privire la modificarea legislatiei in domeniul contabilitatii si fiscalitatii si luarea masurilor necesare pentru respectarea acestora (inclusiv aducerea la cunostinta clientilor in timp util a informatiilor necesare acestora pentru respectarea legii);
- inchiderea lunii (TVA, impozit pe profit,etc) si depunerea declaratiilor lunare.

CERINTE

-absolvent A.S.E.-facultatea de contabilitate sau finante - experienta minim 2 ani in contabilitate – experienta in intocmirea de balanta de verificare, declaratii fiscale, raportari anuale;
- o buna cunoastere a legislatiei fiscale;
- cunoasterea limbii ENGLEZE este un avantaj;
- cunostin¿e solide de operare PC (Word, Excel, navigare internet);
- capacitate de lucru in echipa;
- abilitati de lucru cu termene limita;
- capacitate de organizare;
- simtul responsabilit¿tii.

BENEFICII OFERITE

-se ofera posibilitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu profesionist precum si un pachet salarial atractiv

Field Insights este o agentie de cercetare de piata, la nivel national lansata in anul 2002, specializata in servicii de field si data processing.
Compania ofera clientilor sai - agentii full service locale sau multinationale - o gama completa de servicii de implementare si procesare de date.

Field Insights este membra a ESOMAR, SORMA si MRS.