CONTABIL

Career Solution Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta contabila generala si intocmire situatii financiare conform legislatiei in vigoare
- Intocmire declaratii pentru bugetul statului
- Intocmire documente operatii casa si banca
- Inregistrarea documentelor in programul de contabilitate
- Introducerea in contabilitate a facturilor de la furnizorii externi.
- Intocmirea situatie financiar-contabile pana la balanta si bilant
- Operare plati interne si externe
- Urmarirea scadentelor la plata pt. furnizori, prestatori de servicii etc.
- Plata impozitelor.
- Verificarea extraselor din banca cu instrumente de plati si incasari aferente fiecarei operatiuni.
- Verificarea soldurilor conturilor cu care opereaza compania

CERINTE

- Studii superioare economice - de preferat contabilitate
- Experienta 2-5 ani pe o pozitie similara
- Cunostinte operare PC
- Cunostinte de limba engleza - nivel mediu
- Abilitati de comunicare excelente
- Persoana dinamica, organizata si analitica
- Seriozitate si loialitate

BENEFICII OFERITE

Pentru mai multe detalii legate de Career Solution Group, puteti accesa www.careersolution.ro.

Career Solution Group specialises in the recruitment of business professionals at all levels from Managing Director to entry level in different areas of industry ¿ construction, FMCG, IT, banking, technical, pharmaceutical, market research, etc.