Contabil

Stratakis&Partners

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii:
1. Preia si verifica seturile de documente preluate de clienti;
2. Introduce si verifica in programul de contabilitate inregistrarile documentelor primate;
3. Verifica incasarile, provenienta si distribuirea acestora;
4. Contabilizeaza si verifica lunar facturile fiscale emise;
5. Intocmeste componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
6. Intocmeste situatia soldului bancar si a disponibilului propriu al firmei, a cursului valutar;
7. Contabilizeaza si verifica lunar facturile fiscale emise;
8. Intocmeste lunar declaratiile de impozite, taxe si contributii aferente salariilor, si documentatia necesara la Inspectoratul Teritorial de Munca pentru diverse modificari.
9. Efectueaza operatiunile bancare (ordine de plata bugetare etc) si intocmeste setul de documente pentru platile electronice, licitatii si ridicarile de numerar in lei si valuta;
10. Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
11. Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile, precum si la salvarea datelor informatice;
11. Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica

CERINTE

Pregatirea de specialitate: STUDII MEDII

Cunostinte operare PC: WINDOWS, MS OFFICE, CIEL, MULTICASH, INERNET EXPLORER, OUTLOOK EXPRESS, alte programe informatice in functie de reglementarile legale

Abilitati, calitati, aptitudini necesare: receptivitate, calm, seriozitate, corectitudine

Firma de contabiliate si consultanta financiara cu capital grecesc care isi desfasoara activitatea in Romania din anul 1998.