CONTABIL

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Controleaza zilnic operatiunile efectuate prin intermediul Conturilor NOSTRO (depozite interbancare, comisioane si dobanzi);
- Controleaza si inregistreaza zilnic operatiunile efectuate prin contul curent de la Banca Nationala a Romaniei;
- Inregistreaza in contabilitate operatiunile privind achizitia/ vanzarea titlurilor de stat, efectelor publice si a altor tipuri de operatiuni cu titluri;
- Tine evidenta si inregistreaza in contabilitate cheltuielile inregistrate in avans in lei si valuta;
- Urmareste corectitudinea inregistrarii in contabilitate a depozitelor interbancare atrase/ plasate in lei si valuta, a dobanzilor generate de acestea, precum si plata /incasarea acestora;
- Tine evidenta si inregistreaza in contabilitate cheltuielile si veniturile proprii ale bancii;
- Tine evidenta conturilor de debitori diversi si creditori diversi.

CERINTE

- Cunostinte WORD, EXCEL
- Studii superioare economice
- Relatii interpersonale bune, flexibil(a), organizat(a)
- Buna cunoastere a limbii engleze (scris si conversational)

Misiunea noastra este sa oferim cele mai potrivite solutii financiare pentru specialistii din segmentul profesiunilor liberale si pentru antreprenorii din segmentul firmelor mici si mijlocii.
Pentru aceasta, dorim sa punem la dispozitie clientilor o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa ii asiste.