Contabil

TOP BUSINESS CONTAB SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura respectarea dispozitiilor legale referitoare la intocmirea documentelor specifice activitatii financiar contabile.
Respectă planul de conturi in vigoare cu particularizarile convenite de companie privind detalierea veniturilor şi cheltuielilor pe centrele de cost stabilite.

CERINTE

Cunostinte ale programului Saga.
Inregistrarea in contabilitate a documentelor si tranzactiilor generate de activitatea societatii;
- Verificarea corectitudinii reflectarii tranzactiilor in balanta de verificare;
- Verificarea corectitudinii intocmirii jurnalului de cumparari;
- Evidenta mijloace fixe/obiecte de inventar;
- Inregistrarea deconturilor de cheltuieli si tinerea evidentei avansurilor nedecontate;
- Verificarea facturilor de la furnizori si operarea lor in contabilitate;
- Verificarea si inregistrarea in contabilitate a registrelor de casa

Suntem o companie tanara specializata in Servicii de Contabilitate, Salarizare si Personal, avand ca obiect prestarea de servicii contabile, audit financiar si consultanta in domeniul fiscal.