CONTABIL

Business Development Team SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tine evidenta contabila zilnica a tuturor operatiunilor contabile si controlul operational al documentelor, de la emitere pana la nivel balantier, in conformitate cu legislatia romana
- Se implica direct in orice activitate financiar-contabila a companiei, functie de cerintele managementului, fiind suport si pentru celelalte departamente, pe langa activitatea curenta desfasurata
- Realizeaza evidenta contabila a situatiei furnizorilor interni si externi, a conturilor de datorii , pe centre de cost, a investitiilor in curs de executie, a mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar, a amortizarii - pe centre de cost
- Verifica lunar jurnalele de tva deductibil
- Verifica documentele din punct de vedere fiscal – legal
- Intocmeste rapoarte periodice referitoare la situatia contabila a companiei si orice alt raport solicitat de management

CERINTE

- experienta min. 2 ani pe un post similar;
- minim scoala postliceala in domeniul economic;
- cunostinte bune de legislatie in domeniu si de operare PC;
- Stapanirea normelor si a procedurilor contabile si financiare ;
- Persoana analitica, rabdatoare ;
- Persoana comunicativa si sociabila;
- Persoana capabila sa respecte termenele limita;

BENEFICII OFERITE

- Negocierea se face in functie de experienta si pregatirea individuala, dovedite,
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie in plina ascensiune.

DESCRIEREA FIRMEI

Business Development Team: Dealer FORD si MAZDA.

MISIUNEA BDT este sa furnizeze produse de calitate superioara, performanta si servicii la cele mai ridicate standarde, satisfacand deplin exigentele clientilor nostri.

TELURILE majore care calauzesc activitatea BDT in urmatorii ani sunt:
- Obtinerea satisfactiei totale a clientilor referitor la calitate, livrare, pretul si serviciile, precum si continua lor imbunatatire
- Mentinerea unui mediu de lucru care sa aduca satisfactie personalului;
- Competitia continua care sa asigure cresterea si prosperitatea firmei si a personalului.