Consultanti financiari vanzari credite si asigurari generale

Hordei Consultanta si Intermediere-partener AV Broker Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:

Angajam consultanti financiari pentru credite bancare/nebancare, asigurari generale.
Experienta in domeniul financiar bancar/nebancar, asigurari generale/de viata sau imobiliare, constituie un avantaj!
Deasemeni constituie un mare avantaj, un portofoliu de clienti propriu in domeniul bancar si/sau asigurari.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Responsabilitati:
-prospectare si gasire de noi clienti
-gestionare portofoliu creat
-gasirea celei mai bune solutii pentru client
-asigurarea suportului pentru client in vederea constituirii dosarelor de credit
-asigurarea interfatei intre client si banca/institutia nebancara, asiguratori
-mentinerea unei bune relatii cu bancile, institutiile partenere si asiguratori
-asistenta post vanzare pentru clientii din portofoliu

CERINTE

Cerinte:
-seriozitate si integritate
-bune abilitati de comunicare, negociere si persuasiune
-buna capacitate de adaptare si improvizare, la noi situatii
-spirit de echipa
-atitudine pozitiva
-flexibilitate, disponibilitate pentru deplasari pe teren

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
-posibilitatea de a incepe o experienta in domeniul financiar bancar/nebancar, asigurari sau de o continua pe cea existenta
-suport logistic, acces la o baza de data, pentru a fi contactata
-contract de mandat
-parte fixa + comisioane peste media pietei
-training in permanenta la locul de munca
-posibilitatea de a-ti forma si coordona propria echipa
-program flexibil, sunt acceptati si cei care doresc angajare in regim part time

Companie de consultanta si intermediere, credite, asigurari generale, pentru persoane fizice si juridice.