Consultanti financiar

Interamerican

Job expirat

RESPONSABILITATI

- 10 abordari telefonice noi/zi
- 2 intalniri cu poteniali clienti/zi
- 3 recomandari/referinte / intalnire/ zi
- crearea si mentinerea unei baze de date cu potentali clienti
- contactarea potentialilor clienti
- promovarea serviciilor financiare integrate (pensii private, asigurari de viata, investitii pe pietele externe de capital, credite) si serviciilor medicale private - primele din Romania prin spitalul Euroclinic
- incheierea contractelor aferente si obtinerea de referinte/recomandari (intre 2 si 3 contracte minim/luna)
- servisarea portofoliului de clienti nou creat si obtinut
- prospecarea permanenta in vederea contactarii potentialilor clienti

CERINTE

- Abilitati de conducere si comunicare, persuasiune, implicare, atitudine pozitiva, dinamic, sociabil;
- Atitudine proactiva si orientare catre client;
- MS Office, nivel uzual
- Flexibilitate, rezistenta la stres
- Dinamism

BENEFICII OFERITE

- training de specialitate basic si traininguri de perfectionare pe nivele de cariera, in functie de performante
- venituri obtinute din servisarea portofoliului creat
- bonusuri si concursuri lunare, trimestriale si anuale
- plan de cariera si posibilitatea certa de promovare
- baza logistica ( infrastructura necesara desfasurarii
activitatii - sediu, telefoane, programe de ofertare etc)
- coaching pentru prima perioada de activitate
- veti face parte dintr-un colectiv tanar, profesionist si ambitios
- atmosfera de lucru constructiva

Companie multinationala de asigurari, prezenta de 10 ani pe piata romaneasca.
Ofera servicii financiare integrate, asigurari si servicii medicale private complete - primele din Romania, prin Spitalul Euroclinic.