Consultant Wellness

Companie USA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie USA ce lucreaza in domeniul wellness, consultanta, coordonare, conducere.
Responsabilitatile postului vor fi :
Consultant de nutritie
Team Builder
Relatii publice

CERINTE

Invitam persoane dinamice si dornice sa invete un domeniu nou; sa vrea sa ajute pe altii sa fie sanatosi si sa castige bani; sa fie energici, pozitivi , comunicativi si corecti.
Cunoasterea uneia sau mai multe limbi straine si operarea pe internet reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

-lucru intr-o echipa tanara, alaturi de oameni de succes;
-cursuri de instruire gratuite, la nivel local, national si international;
-dezvoltare personala in afaceri;

Companie americana in plin proiect de extindere in Romania si Europa de Est ce se ocupa in domeniul wellness.Lider mondial in domeniul wellness, sanatate, nutritie.
Are 64 de reprezentante in toata lumea.
Cifra de afaceri in anul 2006: 3.1 miliarde USD
Aloca sume importante pentru cercetare si beneficiaza de un Consiliu Stiintific condus de dr. David Herber, directorul Centrului de nutritie Umana de la UCLA si dr. Luis ignaro, castigator al premiului Nobel pentru medicina.