Consultant vanzari tehnica de calcul si aplicatii software

Elinfo Computer

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consultanta, vanzari si asistenta tehnica pentru sisteme IT hardware si software
Negocierea contractelor si monitorizarea derularii acestora, inclusiv monitorizarea incasarilor.
Negocierea cu clientul a preţului ofertei
Elaborarea activitatilor de marketing,actualizarea produselor pe platforma magazinelor online,SEO
Mentinerea contactelor cu clientii existenti, la nivel executiv, dezvoltare portofoliu de clienti din zona
Menţinerea relaţiei cu clientul după vânzare
Pregătirea materialelor de prezentare a companiei, a soluţiilor şi serviciilor oferite

CERINTE

Studii superioare
Experienţă relevantă în domeniul IT min 1 an
Cunoştinţe solide strategii de vânzare / de comunicare / negociere
Experienţă relevantă în vânzare consultativă de tehnica de calcul si aplicatii software
Cunoştinţe hardware / software - nivel utilizator avansat
CALITĂŢI PERSONALE:
• Abilităţi de comunicare / negociere;
• Atitudine orientată către satisfacţia clientului;
• Iniţiativă / Persoană proactivă;
• Aspect plăcut / prezenţă profesională;
• Persoana ambiţioasă, cu aspiraţii, focalizată pe carieră;
• Fire deschisă;
• Rezistenţă la stres;
• Capacitate de lucru într-un colectiv;

DESCRIEREA FIRMEI

consultanta IT