Consultant vanzari / Team leader

Grawe Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consultant vanzari asigurari/ Team leader

- Promovarea serviciilor si produselor companiei;
- Administrarea si imbogatirea portofoliului de clienti;
- Elaborarea strategiei de dezvoltare si de atingere a obiectivelor stabilite;
- Evaluare permanenta a activitatii si rezultatelor;
- Participarea la traininguri in vederea perfectionarii activitatii desfasurate.

CERINTE

-personalitate placuta cu foarte bune abilitati de comunicare si negociere
-orientare spre rezultate
-persoane ambitioase ,dinamice,dornice de control asupra castigurilor
-experienta in vanzari directe constituie un avantaj
- iti urmaresti clar obiectivul propus, esti ambitios si orientat spre rezultate
- ai capacitatea de a intelege oamenii, de a oferi solutii
- vrei sa ai control in ceea ce priveste timpul tau si independenta ta financiara

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant de top fata de nivelul pietei
- Sistem de bonusuri lunare, trimestriale si anuale pentru a incuraja performanta (+premii, concursuri)
- Posibilitati reale de promovare in cadrul companiei, bazate strict pe rezultatele proprii
- Program gratuit de training atat de vanzari cat si de abilitati manageriale (in vederea promovarii)
- Un program flexibil, care se poate adapta in functie de candidat
- Nu impunem reguli stricte, pentru noi conteaza rezultatul obtinut

Pachetul salarial se discuta in urma interviului.
Posibilitate de lucru part-time sau full-time.

Societate de asigur?ri rom?no-austriac? din grupul Grazer Wechselseitige. Ofer? asigur?ri de via?? ?i de accidente pentru persoane fizice ?i juridice.

Pentru anul 2009 am planificat diversificarea paletei de produse de asigurare cu noi programe care s? r?spund? celor mai variate preferin?e ale poten?ialilor clien?i. Este foarte important pentru compania Grawe ca la sf?r?itul anului 2009 s? poat? oferi clien?ilor un pachet de produse de asigurare diversificat ?i cuprinz?tor, de la asigur?ri complexe, la asigur?ri ieftine pe care oricine ?i le poate permite, de la produse de asigurare destinate persoanelor fizice, la programe specifice pentru persoanele juridice

Reprezent?m o for?? real? pe pia?a rom?neasc? de asigur?ri deoarece punem ?n permanen?? clientul pe primul loc. Scopul nostru este s? oferim cele mai bune produse ?i servicii ?n orice moment, pentru a fi demni de motto-ul nostru: “Asigurarea de partea TA”.