Consultant Vanzari – Servicii de Recrutare

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contacteaza potentialii clienti si evalueaza cerintele acestora;
Formuleaza si intocmeste propunerile de vanzari servicii de recrutare in functie de cerintele specifice ale clientilor;
Stabileste intalniri cu potentiali clienti;
Construieste si mentine parteneriate eficiente cu clientii vechi si noi (prezentari, propuneri,contracte);
Participa la evenimente menite sa promoveze imaginea firmei;
Analizeaza piata in vederea stabilirii aparitiei unor oportunitati de dezvoltare a portofoliului de clienti si exploatarea potentialului pietei pentru atingerea obiectivelor de vanzare;
Creeaza si intretine baza de date cu clienti;
Identifica oportunitati de business prin diverse metode;
Raspunde de activitatea de vanzari conform targhetului stabilit;
Colaboreaza cu consultantii in vederea prezentarii si intelegerii proiectelor contractate pentru finalizarea optima a acestora.
Este responsabil de procesul de contractare.

CERINTE

Studii superioare finalizate;
Abilitati foarte bune de comunicare ( limbaj business, proiectia informatiilor);
Abilitati comerciale (tehnici de negociere);
Experienta in vanzarea de servicii de minim 3 ani (avantaj segmentul corporate);
Orientare spre clienti cu finalizare in rezultate;
Limba engleza - nivel avansat, franceza reprezinta un plus;
Cunostinte PC: pachetul MS Office;
Carnet de conducere categoria B;

BENEFICII OFERITE

Cultură organizațională orientată către profesionalism și dinamism;
Mediu organizațional plăcut;
Echipă tânără si motivata.

AllJobs4All este un proiect AllConsulting Group ce a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul proiectului este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)