Consultant vanzari (servicii de leasing operational)

SC TOTAL FLEET SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Raspunde de implementarea strategiei de vanzari a companiei;
• Prospecteaza piata, contribuind la cresterea portofoliului de clienti, prin identificarea de noi clienti si noi oportunitati de dezvoltare;
• Elaboreaza ofertele si le prezinta potentialilor clienti;
• Intocmeste documentatia necesara participarii la licitatii de profil, in conformitate cu cerintele caietelor de sarcini;
• Mentine si consolideaza relatiile cu clientii existenti in portofoliul companiei;
• Indeplineste obiectivele de vanzari lunare/trimestriale/anuale;
• Informeaza cu privire la activitatea concurentei, satisfactia clientilor, elemente care influenteaza piata;
• Aduce, in mod activ, sugestii pentru imbunatatirea activitatii de vanzari;
• Consiliaza clientii cu privire la alegerea solutiilor cele mai adecvate;
• Creeaza si intretine baza de date privind prospectii/clientii;
• Promoveaza produsele/serviciile si imaginea companiei;
• Identifica permanent cerintele legale, de reglementare, normative, de standardizare aplicabile postului.

CERINTE

• studii superioare absolvite;
• experienta anterioara dovedita in vanzari (experienta in industria auto poate constitui un avantaj);
• excelente abilitati de comunicare si negociere;
• orientare catre clienti si rezultate;
• interes pentru dezvoltarea unor relatii flexibile;
• perseverenta, seriozitate, ambitie;
• atitudine pozitiva, onestitate, dinamism;
• disponibilitate pentru deplasari si program de lucru prelungit;
• cunoasterea limbii engleze – cel putin la nivel mediu (scris si vorbit);
• cunoasterea pachetului MS Office (inclusiv PowerPoint);
• cunoasterea legislatiei in vigoare din domeniu;
• permis de conducere categ.B

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant format din salariu fix si bonus pentru indeplinirea obiectivelor de vanzari;
• Auto de serviciu;
• Oportunitatea dezvoltarii profesionale intr-o companie dinamica

TOTAL FLEET SOLUTIONS (TFS) este o companie specializata in vanzarea serviciilor de leasing operational si in administrarea flotelor de autovehicule.

TFS propune o serie de produse moderne, prin intermediul carora utilizatorii de flote isi pot gestiona mai simplu si mai eficient parcul auto, putand beneficia de solutii de finantare flexibile si competitive.

Excelenta in servicii reprezinta modul in care TFS sustine companiile-client in atingerea obiectivelor de business in cel mai eficient mod, preluind problemele si riscurile legate de parcul auto si fiind alaturi de acestea de la alegerea si comandarea autovehiculelor dorite si pana la returnarea acestora la finalul contractului.