Consultant Vanzari - Sales Consultant

ESPACO Development

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei imobiliare (identificarea, vizionarea, evaluarea si introducerea ofertelor in baza de date a companiei).
- Construirea unor planuri de actiune si strategii de promovare specifice fiecarui tip de imobil tranzactionat.
- Identificarea potentialilor clienti, acordarea de consultanta de specialitate si asistenta in procesul de negociere, vanzare, cumparare si inchiriere in scopul crearii si mentinerii unor relatii profesioniste cu acestia.
- Vizionarea si punerea in valoare a proprietatilor imobiliare.
- Consiliere client pentru valorificarea celei mai bune oferte imobiliare.
- Pregatirea, negocierea si medierea contractelor.

CERINTE

- Experienta minima in domeniul vanzarilor
- Cunostinte avansate de operare PC
- Permis de conducere categoria B si Autoturism Personal
- Limba engleza - nivel conversational
- Comunicare eficienta cu cei din jur
- Interactivitate si colaborare cu alte persoane pentru atingerea unui scop comun
- Motivarea si indrumarea celor din jur catre o anumita directie
- Transmiterea de cunostinte altor persoane, ascultare proactiva
- Determinare, spirit de raspundere, gandire analitica
- Persoana dinamica, sociabila si motivata
- Capacitate de valorificare a oportunitaţilor de vanzare

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.
Comision + Bonusuri si beneficii.
Prezentare detaliata in cadrul interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

GHIDUL SOLUTIILOR IMOBILIARE !

ESPACO Development aduce un suflu nou pe piata imobiliara prin oferirea de servicii imobiliare de calitate, incercand formarea unei noi conceptii despre ceea ce inseamna activitatea unei companii imobiliare. Originalitatea companiei consta in faptul ca investeste continuu in calitatea serviciilor, oferind o prestatie cu adevarat profesionista!