Consultant Vanzari Publicitate Online

S.C. Machteam Soft S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Atrage clienti pentru publicitate online pe site-urile din portofoliu;
- Se documenteaza, identifica potentialii clienti si stabileste strategia de vanzare;
- Propune campanii speciale care sa raspunda la nevoile de promovare setate impreuna cu clientul;
- Elaboreaza ofertele;
- Urmareste concretizarea proiectelor si derularea contractelor;
- Realizeaza targhetul de vanzari lunar si indeplineste criteriile de performanta;
- Informeaza departamentul de marketing cu date obtinute direct si indirect despre clienti si potentiali clienti;

CERINTE

Activitatea presupune vinderea de spatii publicitare pe site-urile din portofoliul companiei: www.comunicatedepresa.ro, www.comunicatemedia.ro, www.colegiimei.ro, www.prieteni.ro, www.jurnale.ro, www.weblog.ro, www.sentimente.ro, www.aman2.ro, acasa.ro etc.

Cerinte:
- Cunostinte si experienta profesionala pe vanzari in mediul online sau print;
- Cunoasterea tendintelor actuale din publicitatea online;
- Capacitatea pentru contacte umane;
- Un puternic simt al obiectivelor si un bun negociator;
- Hotarare, abilitati excelente de organizare, capacitatea de a avea initiativa;
- Spirit de echipa, fluenta in exprimare, valori si principii morale solide;

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix+comision din vanzari;
- Traininguri pentru formare profesionala organizate de NCH Academy;
- Plan de dezvoltare profesionala;
- Acces gratuit la sala: fitness/masaj;
- Telefon mobil;
- Tichete de masa;

Machteam Soft (NCH)- companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet. Compania a preluat si managementul Acasa Media (acasa.ro).

- Suntem prezenti in 9 categorii stabilite de Trafic.ro;
- Detinem 4 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro;
- 2,5 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro.