CONSULTANT VANZARI PROIECTARE/CONSTRUCTII

WISE FINANCE SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;
Raspunde de intocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii), incasari si plati in numerar;
Urmareste atragerea permanenta de noi clienti;
Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit;
Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii organizatiei;
Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);
Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
Participarea activa la sedinte interne si colective, impreuna cu clientii si partenerii.
Cunostinte tehnice de baza – proiectare, structuri de rezistenta, constructii sau orice alt domeniu relationat;
Cunoasterea unei limbi straine de circulatie, preferabil limba engleza
Cunostinte privind modul de executie al sarcinilor:
Isi stabileste prioritatile in raport cu cerintele potentialilor clienti si Directorului de vanzari si achizitii;
Disponibil pentru deplasari intern

CERINTE

Experienta minima necesara: minim 3 ani de experienta in munca pe o pozitie similara
Cunostiinte avansate legate de domeniul de activitate – marketing, vanzari proectare/constructii
Cunostiinte limba engleza.
Cunostiinte de utilizare a calculatorului / programelor specifice activitatii
Rezistenta la stres, capacitate de negociere, putere de organizare si incadrare in termene-limita.
Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat
Posesor permis de conducere – categoria B

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- decontare transport