CONSULTANT VANZARI PRODUSE DIN HARTIE OK

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini si atributii:
* se informeaza in detaliu asupra specificului de vanzari ale clientilor: urmareste aparitia de clienti noi potentiali, evolutia clientilor potentiali existenti, precum si evolutia clientilor firmei.
* se informeaza in detaliu despre toate produsele oferite de firma, specificul si particularitatile acstora.
* se informeaza si cunoaste in detaliu avantajele si dezavantajele produselor oferite de firma in comparatie cu produsele oferite de firmele concurente.
* cunoaste si aplica intocmai politica de preturi si discounturi pe care le poate acorda clientilor.
* creste in parmanenta numarul de clienti din categoria de clienti / zona alocata.
* mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii din portofoliul acordat, precum si cu clientii proprii.
* informeaza si instruieste clientii cu privire la caracteristicile si modul de utilizare al produselor firmei
* viziteaza toate locatiile din ruta prestabilita pentru fiecare zi de lucru, eventual viziteaza si alti clienti si potentiali clienti, in vederea obtinerii de comenzi eficiente.
* prezinta clientilor liste de pret actualizate, oferte de produse si mostre .
* urmareste platile efectuate de clientii proprii pentru care s-au emis facturi.
* intocmeste zilnic borderoul de incasari si preda la sfarsitul zilei banii incasati in numerar.
* preia comenzi pe baza formularelor de comanda.
* alte sarcini conexe in relatia cu clientii trasate de conducere.

CERINTE

Candidatul trebuie sa posede permis auto, sa aibe studii superioare/medii. De asemenea experienta profesionala se doreste a fi in jur de un an, pe o pozitie similara.
Persoana ideala trebuie sa fie organizata, responsabila, constiincioasa, dinamic

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
Salariul fix net lunar este compus din :
- 900 RON in perioada de proba.
- 1000-2500 RON ulterior perioadei de proba conform grilei de salarizare in functie de realizari.

Program de lucru: L- V 8:30 - 17:00.
Auto la dispozitie, telefon, training periodic.

Forma de angajare - contract individual de munca pe durata nedeterminata.
Perioada de proba este de 2 luni.

MODALITATE DE INSCRIERE:

* SELECTIA ARE LOC PE BAZA UNUI INTERVIU DIRECT.

Human Resources Agency - Consultanta in domeniul Managementului Resurselor Umane, head hunting, proiectarea si dezvoltarea carierei, testare si evaluare psihologica. 7 ani de experienta pe piata romaneasca, cota de piata considerabila, echipa multidisciplinara, accent pus pe performanta si calitate.

POSTURILE DISPONIBILE VA SUNT PREZENTATE DACA ACCESATI www.mediamarket.ro