Consultant Vanzari Piese Auto

Romcar Motors

Job expirat

RESPONSABILITATI

- sa indeplineasca obiectivele de vanzare stabilite;
- sa ofere clientilor informatii referitoare la disponibilitatea si pretul actualizat al pieselor solicitate;
- sa identifice codurile pieselor cu maxima acuratete;
- sa promoveze in discutiile cu clientii produsele comercializate de catre firma;
- sa realizeze comenzi conform solicitarii clientilor (in cazul in care piesele nu sunt disponibile in stoc);
- sa vinda piese de schimb pentru comenzile efectuate de catre atelierul de service;
- sa factureze cu acuratete;
- sa incheie procesul de vanzare in timpul cel mai scurt posibil;
- sa produca devize estimative la cererea clientilor;
- sa respecte procedurile departamentului de piese si ale firmei;

CERINTE

- Experienta intr-un post similar minim 1 an;
- Studii superioare tehnice absolvite ;
- Cunostinte de limba engleza si operare PC ( MS Office);
- Abilitati de comunicare si negociere

BENEFICII OFERITE

- Un pachet salarial motivant;
- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu de lucru dinamic si profesionist

Romcar Motors s-a desprins in anul 2002 de Romcar, importatorul oficial Ford in Romania, preluand functiile de retail si service, devenind astfel dealer propriu Romcar, parte a grupului Tiriac Auto. Pana in 2002, a impartit aceeasi istorie cu Romcar, dobandind o vechime de 12 ani, in decursul carora si-a asigurat un portofoliu de clienti impresionant.