Consultant Vanzari Piese Auto

Business Development Team SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea si contactarea potentialilor clienti;
- Prezentarea ofertelor si identificarea nevoilor clientilor;
- Stabilirea conditiilor contractuale in acord cu politica de vanzari a companiei;
- Urmarirea derularii contractelor;
- Analiza evolutiei vanzarilor si luarea masurilor pt. realizarea targetului lunar;
- Intocmirea si transmiterea Directorului de Vanzari rapoartele de activitate solicitate.
- Imbunatatirea in permanenta a rezultatelor de vanzari.
- Atingerea obiectivelor zilnice si a targheturilor lunare trasate de Sales Supervisor
- Promovarea si vanzarea directa si indirecta de piese auto catre persoane fizice si juridice;
- Extinderea si administrarea bazei de clienti din zona de responsabilitate;

CERINTE

- experienta pe un post similar(constituie un avantaj);
- cunoasterea pietei de pise auto (constituie un avantaj);
- cunostinte avansate operare PC (Office, Internet);
- cunostinte de limba engleza (nivel avansat);
- abilitati de comunicare, negociere, organizare, vanzare;
- permis auto (categoria B

BENEFICII OFERITE

- Un pachet salarial motivant in functie de performantele individuale;
- Training de specialitate;
- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu de lucru dinamic si profesionist;

DESCRIEREA FIRMEI

Business Development Team: Dealer FORD si MAZDA.

MISIUNEA BDT este sa furnizeze produse de calitate superioara, performanta si servicii la cele mai ridicate standarde, satisfacând deplin exigentele clientilor nostri.

TELURILE majore care calauzesc activitatea BDT în urmatorii ani sunt:
- Obtinerea satisfactiei totale a clientilor referitor la calitate, livrare, pretul si serviciile, precum si continua lor îmbunatatire
- Mentinerea unui mediu de lucru care sa aduca satisfactie personalului;
- Competitia continua care sa asigure cresterea si prosperitatea firmei si a personalului.