Consultant Vanzari Mailagent.ro

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Sa contacteze potentiali clienti in vederea promovarii si vanzarii MailAgent;
• Sa faca studii de piata si analize ale competitiei pentru a stabili potentialii clienti;
• Sa isi creeze un portofoliu de clienti carora sa le poata oferi servicii adugate;
• Face follow-up al contactelor, urmarind finalizarea acestora in intalniri de prezentare;
• Sa cultive relatiiile cu clientii dupa finalizarea contractului;

CERINTE

• Experienta min 2 ani in vanzare de servicii web, preferabil in agentii media sau PR
• Experienta in vanzarea de servicii si produse de natura tehnica
• Limba engleza nivel avansat scris si vorbit este obligatorie
• Sa posede abilitati de prezentare si de negociere.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial format din salariu fix, bonuri de masa si comision din incasari
- Mediu de lucru dinamic alaturi de o echipa tanara.

DESCRIEREA FIRMEI

Media Online Services
Infiintata in 2001 Active SOFT a crescut de la 2 la peste 200 de angajati si colaboratori, care dezvolta 20 de proiecte online.
- Suntem prezenti in 11 categorii stabilite de Trafic.ro
- Detinem 9 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro
- 4 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro