Consultant vanzari echipamente prod. publicitara

GAMASO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam doi colegi noi pentru a ne mari echipa de vanzari.

Job-ul consta in:
• Vanzarea de echipamente si software aferent.
• Prezintarea si promovarea directa aproduselor catre potentialii clienti (telefonic sau pe email).
• Prospectarea pietei, contactarea telefonica a potentialii clienti.
• Contactarea directa a clientilor si consilierea acestora in vederea identificarii necesitatilor specifice pentru aplicatii.
• Realizarea ofertelor tehnice si comerciale si a facturilor proforme.
• Prezintarea produselor din portofoliu in showroom-ul firmei.
• Participarea activa la organizarea demostratiilor / instalarilor / deplasarilor in vederea vanzarii de echipamente

CERINTE

Cerinte:
• Cunostinte de operare PC si MS Office - nivel avansat.
• Studii superioare tehnice.
• Limba engleza obligatoriu - nivel mediu.
• Permis categ B - minim 1 an.
• Experienta in vanzaride echipamente sau produse tehnice.

Profilul psihologic:
• Gandire ordonata si atitudine pozitiva.
• Persoana responsabila si cu capacitate de automotivare.
• Abilitati de vanzare, negociere si de incheiere a vanzarii.
• Spirit de initiativa, orientare spre rezultate, capacitate de rezolvare a problemelor.

BENEFICII OFERITE

Oferim:
• Mediu de lucru placut intr-o echipa tanara.
• Instruire intr-o tehnologie moderna si de viitor.
• Posibilitatea de dezvoltare profesionala prin programe dedicate angajatilor.

Companie de import si distributie echipamente pentru productia publicitara.