CONSULTANT VANZARI DIRECTE

GRUP EDITORIAL LITERA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectuarea apelurilor in vederea comercializarii produselor Editurii LITERA;
- oferirea de asistenta si consiliere clientilor - informatii complete si corecte cu privire la produsele Editurii LITERA ;
- identificarea nevoilor clientilor, consilierea si vanzarea produselor;
- introducerea comenzilor in sistem;
- actualizarea datelor cu privire la clientii Editurii LITERA prin operarea in baza de date in format electronic.

CERINTE

Persoana care da dovada de:

- abilitati de vanzare;
- orientare catre client si catre calitatea serviciilor prestate;
- abilitati de relationare si comunicare, gandire logica, structurata, memorie buna, atentie la detalii;
- atitudine pozitiva si proactiva, empatie si intelegere;
- spontaneitate, capacitatea de a gestiona optim situatiile dificile/conflictuale, persuasiune;
- spirit de echipa, punctualitate, incredere in sine, autocontrol;
- dorinta de a se perfectiona continuu in domeniul vanzarilor, buna dispozitie.

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim:
-oferta financiara atractiva, corelata cu performantele: salariu + bonusuri de minim 1500 lei inca din prima luna de activitate
- mediu de lucru modern, competitiv, bazat pe solidaritate;
- variate programe de formare ;
- evolutie profesionala.

DESCRIEREA FIRMEI

www.litera.ro