Consultant Vanzari (departament Rezervari Feribot )

Personal Services Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Personal Services Group recruteaza pentru unul dintre clientii sai, important furnizor de servicii rutiere:
Consultant Vanzari (departament Rezervari Feribot)

Responsabilitati:
- Gestionarea portofoliului existent de clienti si dezvoltarea lui;
- Prospectarea permanenta a pietei de profil si identificarea oportunitatilor de afaceri;
- Identificarea si contactarea potentialilor clienti;
- Initierea proiectelor si creearea premizelor pentru realizarea acestora;
- Intocmirea ofertelor si negocierea lor;
- Gasirea variantelor optime pentru clientii societatii;
- Verificarea efectuarii platilor si recuperarea debitelor;
- Urmarirea stadiului clientului si a incasarilor la termen;
- Crearea unor bune relatii cu clientii-prospectii;
- Mentinerea relatiei cu acestia si cautarea solutiilor de fidelizare;
- Cunoasterea, din punct de vedere al argumentelor de vanzare, a produselor şi solutiilor oferite;
- Participarea la implementarea proiectelor legate de actiuni de promovare;
- Intocmirea rapoartelor de activitate;
- Acoperirea in intregime a zonei alocate;
- Responsabilitate directa pentru vanzarile consultative si controlul segmentului de clienti creat;
- Analizarea, interpretarea si raportarea catre Directorul de Vanzari a informatiilor legate de piata si strategiile concurentiale;
- O bună comunicare cu colegii.

CERINTE

- Persoana proactiva (dinamica si cu initiativa);
- Comunicare si capacitati de relationare deosebite;
- Rigurozitate şi capacitate de organizare excelenta;
- Buna gestionare a prioritatilor;
- Adaptabilitate;
- Diplomatie si buna capacitate de ascultare;
- Experienta in domeniul transporturilor internationale sau in domeniile conexe reprezintă un avantaj;
- Experienta in domeniul rezervarilor (feribot/tren) poate constitui un avantaj;
- Cunostinte bune operare PC (Word, Excel, Outlook);
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Detalii:
Telefon: 021.310.48.00
Mobil: 0728.063.417
Email: info@oferimdemunca.ro
Website: www.oferimdemunca.ro

Personal Services Group este una dintre firmele cele mai importante în domeniul leasingului de personal si al recrutarii de personal din Ungaria. In Romania, suntem o companie aflata intr-o crestere dinamica care se datoreaza faptului ca intotdeauna punem pe primul loc satisfacerea dorintelor clientilor nostri in ceea ce priveste calitatea serviciilor noastre, promptitudinea si rigurozitatea implementarii proiectelor.