CONSULTANT VANZARI B2C / B2B AUTO AUTOTURISME NOI

Dekon HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cod CVN

Dekon HR recruteaza pentru clientul sau, importator direct pentru o gama larga de branduri auto de masa si de top apreciate pe piata romaneasca (in portofoliu se regasesc autoturisme, SUV si autoutilitare) CONSULTANT DE VANZARI AUTOTURISME NOI care va relationa cu clienti persoane fizice si persoane juridice ( nu va face vanzare de flote).

Clientul nostru este o companie in plina dezvoltare, dornic sa isi largeasca echipa eficienta pe care o are in acest moment. Este interesat sa atraga angajati cu solide abilitati si experienta de vanzare de auto noi, angajati care si-au dezvoltat in timp portofolii si relatii excelente cu clientii. Compania client va oferi in schimb un un mediu de lucru profesionist, recompense materiale (bonusuri de vanzare, bonusuri trimestriale calitative si cantitative ce pot dubla salariul ) si posibilitatea de crestere a veniturilor printr-o buna relationare directa dintre angajat si companiile de leasing.

Descrierea postului

• Tine legatura cu clientii noi sau clientii din portofoliu pentru identificarea oportunitatilor de vanzare catre acestia.
• Relationeaza cu clientii in vederea identificarii nevoilor acestora, oferirii de consultanta de vanzari si de creare de oferte customizate pentru fiecare client.
• Realizarea obiectivele lunare si trimestriale cantitative si calitative de vanzari, conform planului asumat. Realizeaza toate activitatile ce tin de prospectare, identificare clienti noi, prezentare produs, ofertare, negociere, semnare contract, livrare si mentinerea relatiei cu clientul;
• Se implica activ gestionarea spatiului de lucru (showroom-ul),fiind responsabil de: mentinerea masinilor expuse intr-o stare estetica si tehnica impecabila (curate in interior si exterior, masini cu batreia incarcata, presiunea in pneuri, reglajele din interiorul masinii, etc.), afisarea preturilor de vanzare si a ofertelor speciale; asigurarea unui mix de modele in showroom;
• Monitorizeaza si se asigura ca masinile de demo pe care le utilizeaza sunt predate intr-o stare tehnica si estetica impecabila, in conformitate cu Procedura auto demo;
• Monitorizeaza si semnaleaza catre superiorul ierarhic ofertele concurentei, nivelul de discount oferit de concurenta, evolutia pietei, proiecte importante, investitii in aria de responsabilitate;
• Intocmeste rapoartele specifice de vanzari,conform cerintelor superiorului ierarhic, in forma si la termenele stabilite;
• Mentine relatia cu clientii din portofoliul sau, actualizand in permanenta baza de date.
• Respecta regulile de confidentialitate specifice activitatii de vanzare (date de identificare ale clientilor, preturi de vanzare, termeni contractuali, etc.);

Caracteristicile candidatului

• Sociabilitate și relaționare interpersonală;
• Persuasiune și negociere;
• Ascultare activă;
• Orientare spre client;
• Exprimare orală clară;
• Organizare și atenție la detalii;
• Gândire critică;
• Integritate și etică profesională.

CERINTE

Cerințele postului

• Studii superioare finalizate;
• Experienta pe o pozitie similara de minim 2 ani
• Experienta in vanzari auto – minim 2 ani;
• Carnet de conducere categoria B;
• Disponibilitate pentru deplasari 50% din timp;
• Limba engleza – avansat;
• Bune cunostinte PC / MS Office (Word, Excell, Powerpoint; Outlook);
• Locație: 1 post locat showroom, zona Obor-Colentina si un post locat in zona Militari-Drumul Taberei.

BENEFICII OFERITE

Beneficii

• Salariu competitiv;
• Comision pentru fiecare masina livrata;
• Bonus cantitativ (o data la trei luni);
• Bonus calitativ (o data la trei luni);
• Posibilitate de bonus din partea operatorilor de leasing;
• Abonament medical clinică privată;
• Cursuri de dezvoltare a abilitatilor profesionale
• Avantajul de a lucra într-o companie internațională ce se află creștere și dezvoltare continuă.

Va rugam sa transmiteti CV-ul dvs. pe adresa office@dekon-hr.ro pana la data de 20.02.2017 mentionand codul postului pentru care aplicati.

Dekon furnizeaza organizatiilor solutii complete de consultanta pentru dezvoltare organizationala si resurse umane.

Construirea de echipe mai puternice, depasirea obstacolelor de comunicare, supravegherea sub presiune, recrutarea unui nou membru in echipa sau identificarea celor ce au potential de avansare - oricare ar fi problema sau nevoia la locul dumneavoastra de munca, exista o solutie Dekon Business Solutions care va ajuta sa gestionati situatia