Consultant vanzari B2B Software

INOTEC PLUS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautarea unei persoane cu atitudinea potrivita pentru a creste portofoliul de clienti si cifra de afaceri a firmei.

Atributiile principale sunt:
Implicarea activa in identificarea oportunitatilor de vanzare pentru solutiile oferite de companie
Prospectarea pietei, calificarea corecta a potentialilor clienti si stabilirea intalnirilor de prezentare / vanzare
Identificarea si intelegerea nevoilor potentialilor clienti si oferirea de solutii personalizate
Negocierea si incheierea contractelor cu clientii, urmarind derularea lor in conditii optime
Mentinerea si dezvoltarea continua a relatiei cu clientii si prospectii

CERINTE

Profilul candidatului ideal:
Capacitate de a invata rapid
Atitudine pro-activa
Personalitate deschisa, sociabil(a) - relationeaza usor cu oamenii
Experienta in vanzarea consultativa si intelegerea procesului de vanzare
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
Orientare spre rezultate
Abilitati de analiza si planificare
Atitudine orientata spre clienti - identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor
Cunostinte foarte bune de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Oferim:
Salariu si comisioane lunare motivante
Bonusuri semestriale de performanta
Program de lucru flexibil
Laptop, telefon
Un loc de munca in echipa noastra tanara
Oportunitati de dezvoltare personala.

INOTEC PLUS este o companie specializata in dezvoltarea si implementarea de aplicatii web personalizate. Va invitam sa vizitati web site-ul nostru (www.inotec.ro).