Consultant vanzari auto second hand

Romcar Motors

Job expirat

RESPONSABILITATI

→ Identificarea si contactarea potentialilor clienti;
→ Prezentarea ofertelor si identificarea nevoilor clientilor;
→ Stabilirea conditiilor contractuale in acord cu politica de vanzari a companiei;
→ Urmarirea derularii contractelor;
→ Analiza evolutiei vanzarilor si luarea masurilor pt. realizarea targetului lunar;
→ Intocmirea si transmiterea Directorului de Vanzari rapoartele de activitate solicitate.
→ Imbunatatirea in permanenta a rezultatelor de vanzari.

CERINTE

→ Experienta in vanzari minim 1 an;
→ Studii superioare (ASE sau Politehnica ¿ Autovehicule Rutiere)
→ Cunostinte de limba engleza si operare PC.
→Permis conducere cat.B
→Abilitati de comunicare si negociere;

BENEFICII OFERITE

- Un pachet salarial motivant;
- Training de specialitate
- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu de lucru dinamic si profesionist;

Romcar Motors s-a desprins in anul 2002 de Romcar, importatorul oficial Ford in Romania, preluand functiile de retail si service, devenind astfel dealer propriu Romcar, parte a grupului Tiriac Auto. Pana in 2002, a impartit aceeasi istorie cu Romcar, dobandind o vechime de 12 ani, in decursul carora si-a asigurat un portofoliu de clienti impresionant.