Consultant vanzari/Account Manager

ROLLINGLINK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contactarea zilnica prin telefon a clientilor alocati;
Prezentarea si promovarea prin telefon a produselor companiei;
Apeluri de retentie si fidelizare
Preluarea comenzilor de la clienti
Crearea, dezvoltarea si mentinerea relatiei cu clientii in scopul atingerii obiectivelor de vanzare, profitabilitate si incasare;
Inregistrarea datelor in sistemul informatic al companiei, pe parcursul tuturor pasilor procesului de vanzare;
Operarea tuturor modificarilor necesare in contul clientului, in timpul desfasurarii conversatiei telefonice
Realizarea follow-up-ului pentru cerintele clientului ce nu pot fi rezolvate imediat
Intocmirea rapoartelor specifice.
Tine evidenta tuturor solicitarilor primite de la clienti si inregistreaza in sistem detalii ale discutiilor cu clientul, precum si motivele nemultumirii clientului, conform cu procedurile dapartamentale;
Se asigura de multumirea clientilor prin calitatea serviciilor oferite.

CERINTE

Candidatul ideal:
Esti pasionat de interactiunile cu oamenii? Daca raspunsul tau este „DA”, atunci te asteptam cu drag in echipa noastra.
Cerinte:
- Studii medii sau superioare ( in curs sau absolvent )
-Limba engleza scris si vorbit mediu spre avansat, obligatoriu
- Capacitate de a lucra intr-un mediu in continua schimbare
- Atitudine pozitiva, spirit de echipa si placerea de a lucra cu clientii;
-Abilitati de vanzare si negociere

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
Vei beneficia de pachet salarial peste medie si bonus bazat pe eficienta si efort. Vei lucra intr-o companie internationala, stabila din punct de vedere financiar, care isi respecta angajamentele luate fata de clienti si fata de angajati.
Vei avea reale oportunitati de dezvoltare profesionala;
Vei beneficia de conditii optime de lucru intr-un mediu dinamic;
Ti se va oferi training specializat;
Intri intr-o echipa de vanzari profesionista formata din oameni dinamici si prietenosi, care au reusit sa creasca vanzarile companiei, chiar si in conditiile actuale. Intotdeauna cand lucrurile ti se par ca sunt imposibil de realizat vei putea vedea in jurul tau exemple ca “se poate” si oameni care te vor ajuta sa treci peste momentul greu.
Ca sa aplici pentru jobul nostru nu ai nevoie neaparat de experienta in vanzari. Printre cei mai buni oameni de vanzari din echipa noastra sunt si cei pentru care primul job in vanzari a fost la noi. Trainingul si feed-back-ul permanent pe care il vei primi te vor ajuta sa te dezvolti profesional.

Companie internationala licentiata pe piata de tranzactionare financiara online. Dorim dezvoltarea unor relatii pe termen lung cu clientii nostri, bazate pe transparenta,profesionalism si randament. Pietele noastre tinta sunt exclusiv din afara Romaniei.