CONSULTANT VANZARI

YAR 99 CONSULTING AGENT ASIGURARI

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
- Contactarea potentialilor clienti;
- Identificarea nevoilor de economisire pe termen mediu si lung ale clientilor;
- Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarilor;
- Oferirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

CERINTE

- Studii medii, studiile superioare constituie avantaj;
- Sa ai cunostinte operare calculator;
- Sa fii persuasiv si perseverent;
- Sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni;
- Sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezultate;
- Experienta in vanzari constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Finantare pentru primele 12 luni de activitate, grile de comisionare progresive, care ofera posibilitati de castig corelate cu performanta si volumul activitatii desfasurate;
- Posibilitatea de a promova profesional si de a deveni manager de echipa sau de agentie, in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea pe care o desfasori;
- Oportunitati de specializare si perfectionare prin participarea la programe de pregatire profesionala (gratuit) din ce in ce mai complexe, in functie de performantele obtinute;
- Cea mai completa si complexa oferta in domeniul pregatirii profesionale (gratuit), cursuri: Basic, Piete si produse financiare, Follow-up produse si vanzare, Tipologii de clienti, Negociere, Abilitati de prezentare P2P,B2B.