Consultant Vanzari

Zepter Home Art International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pieţei în vederea creării şi dezvoltării portofoliului de clienţi
- Realizarea planului de vânzări
- Realizarea rapoartelor de activitate
- Realizarea de prezentări ale produselor atât la sediul firmei, cât şi la domiciliul clientului
- Consilierea clienţilor în vederea alegerii produselor potrivite
- Participarea la toate proiectele de dezvoltare internă
- Respectarea standardelor cu privire la imaginea firmei şi a brandurilor comercializate

CERINTE

- Studii medii sau superioare
- Abilităţi excelente de comunicare şi negociere
- Uşurinţă în iniţierea şi dezvoltarea relaţiilor interpersonale
- Spirit de iniţiativă, pro-activ
- Orientare spre rezultate
- Ţinută prezentabilă
- Concentrare pe carieră
- Experienţa profesională nu este necesară

BENEFICII OFERITE

- Training gratuit de cea mai bună calitate
- Posibilitatea planificării activităţii de lucru
- Dezvoltare profesională rapidă şi continuă
- Premii, călătorii şi participarea la evenimente naţionale şi internaţionale
- Posibilitatea de a fi propriul şef, fără investiţii financiare

Zepter International, prezenta in peste 40 de tari de pe cinci continente ale lumii, produce, vinde si distribuie in intreaga lume bunuri de larg consum, exclusive si de cea mai buna calitate. Distributia se face, in principal, prin intermediul vanzarilor directe, cu ajutorul unei forte de vanzari de peste 120.000 de consultanti, dar si prin magazine de desfacere.
Pe piata romaneasca, Zepter International este prezenta de 15 ani si a cunoscut de la an la an o crestere a activitatii.