Consultant vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intr-o perioada a disponibilizarilor postul ofera oportunitatea unor venituri peste medie si a dezvoltarii unei cariere intr-un domeniu in plina ascensiune pe plan national si mondial

RESPONSABILITATI:

Identificarea nevoilor si crearea ofertei de solutii financiare pentru persoane fizice in scopul constituirii rezervelor pentru retragerea din activitate, educatia si startul in viata al copiilor, pastrarea confortului financiar personal si al familiei in cazul unor evenimente negative neprevazute precum si pentru siguranta planurilor financiare alese;

Identificarea persoanelor juridice interesate de fidelizarea personalului si crearea ofertei de solutii pentru acordarea catre salariati de avantaje financiare neimpozabile si/sau oferirea de compensatii financiare salariatilor in cazul unor evenimente nefericite

Formarea portofoliului propriu de clienti;
Gestionarea pe termen lung a portofoliului de clienti noi si existenti.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Atitudine pozitiva si creativa, disponibilitate de a invata lucruri noi
Capacitate de identificare, analiza si valorificare a oportunitatilor;
Bune abilitati de comunicare si relationare cu oamenii, capacitate de a dezvolta parteneriate de lunga durata cu acestia;
Abilitati de negociere;
Orientare puternica spre rezultate
Studii medii sau superioare;
Isi doreste / este obisnuit cu un venit peste medie

BENEFICII OFERITE

BENEFICII

Raport efort / castig imposibil de realizat in orice alt domeniu
Flexibilitatea programului; autoadministrarea activitatii
Comisioane foarte atractive, pentru fiecare contract in parte, inclusiv pe perioda derularii contractelor respective
Bonusuri semnificative direct proportionale cu performantele
Training initial si periodic de inalta tinuta profesionala
Posibilitatea de dezvoltare reala a carierei, pe trei directii in functie de optiunile si aptitudinile personale, intr-o organizatie de foarte inalt nivel profesional;