CONSULTANT VANZARI

Biada Expert

12-06-2010 | EXPIRA LA 18-06-2010

Job expirat

RESPONSABILITATI

��� Promoveaza imaginea companiei
��� Prospecteaza, stabileste contacte, oferteaza si negociaza, identifica si propune solutii personalizate, deruleaza vanzarea si asigura incasarea facturilor pentru clientii din portofoliu, in vederea realizarii obiectivelor de vanzari individuale si ale companiei
��� Isi planifica si organizeaza timpul si activitatile specifice vanzarilor
��� Indeplineste obiectivele de promovare (lunare si anuale) stabilite pentru fiecare produs media din
portofoliu
��� Completeaza si actualizeaza periodic fisele/informatii despre clienti sub forma electronica si sau pe hartie
��� Analizeaza si urmareste tendintele in mediul de afaceri
��� Asigura actualizarea si perfectionarea bazelor de date referitoare la clienti si parteneri
��� Monitorizeaza gradul in care sistemul a fost inteles si utilizat de catre client, acorda suport unde este necesar
��� Informeaza superiorul asupra problemelor aparute in derularea vanzarilor si a contractelor proprii,
transmite superiorului plangerile sau observatiile clientilor
��� Invata, se documenteaza si se dezvolta permanent astfel incat sa asigure promovarea imaginii companiei prin profesionalism, prestanta si calitati personale


CERINTE

��� studii medii / superioare
��� minimum 3 ani de experienta intr-o pozitie similara ��� media, agentie de publicitate, B2B
��� carnet de conducere auto categoria B cu vechime minimum 1 an ��� constituie avantaj masina personala
��� buna cunoastere a limbii engleze
��� bune cunostinte de operare a computerului (pachet Office)
��� profunda cunoastere a industriei media inclusiv advertising; analiza de piata, cercetare, promovare,
comunicare, bugetare, vanzari si negociere, management de proiect
��� capacitate de a coordona diferite activitati
��� abilitati de prezentare, bun negociator
��� orientare catre client, intelegere a pietei si a nevoilor consumatorilor si clientilor
��� spirit de analiza si sinteza, organizare, initiativa
��� dinamism, energie
��� abilitati de comunicare, creativitate, pozitivism
��� orientare spre obtinerea de rezultate si eficienta
��� respect pentru termene limita, capacitatea de a lucra sub presiunea timpului


BENEFICII OFERITE

Obtinerea unor venituri peste medie, in conditii si forme contractuale reciproc avantajoase.
Oferta financiara se bazeaza in principal pe un comision semnificativ din valoarea incasata a contractelor incheiate de Consultant.


DESCRIEREA FIRMEI

SERVICII DE SELECTIE, RECRUTARE, EVALUARE SI PLASARE DE PERSONAL.