Consultant Vanzari

Agentia OSC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
- Prezentarea produselor conmpaniei si promovarea lor catre clienti
- Atragerea de noi clienti, dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu vechii clienti
- Implementarea strategiei de vanzare si urmarirea fidelizarii clientilor.
- Negocierea conditiile de vanzare catre companiile cliente
- Acordarea de suport si consultanta directa clientilor
- Intocmirea de baze de date cu potentialii clienti
- Stabilirea de intalniri cu potentialii clienti
- Intocmirea rapoartelor privind activitatea desfasurata
- Studierea pietei
- Mentinerea unei legaturi permanente cu echipa de management

CERINTE

Candidatul ideal
- Abilitati foarte bune de comunicare si prezentare
- Absolvent studii superioare
- Abilitati de comunicare orala si in scris ; usurinta in comunicare
- Experienta intr-un post similar constituie un avantaj
- Capacitate de analiza, planificare si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale
- Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate
- Capacitate de a pastra confidentialitatea informatiilor interne si externe
- Cunostiinte solide de operare pachet MS Office
- Cunostinte limba engleza

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut intr-o companie in crestere accentuata
- Pachet salarial motivant+bonusuri din vanzari
- Telefon de servici
- Program de lucru 9 ¿¿¿ 17
- Forma de angajare - contract individual de munca.
- Perioada de proba conform legii
- Posibilitati reale de afirmare si promovare

Agentia OSC este specializata in comunicare directa si relationare cu grupuri de audienta premium. OSC proiecteaza si implementeaza programe care ajuta organizatiile sa comunice direct si sa-si construiasca relatii puternice, pe termen lung, cu grupuri de audienta speciale. Agentia a fost fondata in anul 2000 si are acum clienti din 5 tari, reprezentind 17 domenii de activitate.

Mottoul OSC este : "Oamenii comunica cu oameni: nu cu institutii, organizatii sau companii".