CONSULTANT VANZARI

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului: Prospectarea pietei in vederea identificarii potentialilor clienti, prezentarea produselor companiei ce se potrivesc cel mai bine nevoilor identificate ale clientilor si finalizarea prin intocmirea contractului de vanzare-cumparare conform conditiilor de vanzare ale companiei.

Responsabilitati:
- Identifica prin prospectarea de piata potentialii clienti pentru produsele companiei.
- Stabileste intalniri cu potentialii clienti in vederea identificarii cerintelor acestora si prezentarii unei oferte personalizate.
- Participa la targuri de profil in vederea identificarii de noi clienti
- Intretine si largeste baza de date clienti prin gasirea de noi potentiali clienti/parteneri in functie de profilul dorit
- Identifica prin prospectarea de piata potentiale produse/obiecte ce pot fi oferite de companie.
- Pastreaza legatura permanenta cu clientii in vederea obtinerii unui inalt grad de satisfacere a acestora.
- Intocmeste oferta pe care o transmite spre analiza clientului.
- Urmareste relatia cu clientii contractati (solicitari, plati, acte aditionale) pana la predarea acestora catre Reprezentantul de Client.

CERINTE

- Experienta in vanzari (servicii, produse cu valoare mare);
- Abilitati excelente de comunicare si persuasiune;
- Atitudine proactiva si orientare catre client;
- Constituie un avantaj cunostintele in domeniul constructiilor;
- Cunostinte operare P.C;
- Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant(salariu fix lunar + comision din vanzari).
Pachet de servicii medicale.

Numai candidatii care indeplinesc cerintele mentionate vor fi contactati.

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR este o societatea comerciala pe actiuni, cu capital integral privat ce activeaza in domeniul dezvoltarii imobiliare .A fost infiintata in anul 1991, prin subscriptie publica. Incepand din anul 1996 este cotata la Bursa Romana de Valori Bucuresti, iar din 1998 este membru al National Association of Home Builders - USA. Participa activ la evenimentele importante din domeniul imobiliar atat din tara cat si din strainatate.
Principalele categorii de servicii oferite sunt dezvoltarea si contractarea de locuinte in propriile ansambluri rezidentiale, precum si dezvoltarea de spatii de birouri - clasa A.