CONSULTANT VANZARI

Aline Distribution Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza planurile de vanzari(zilnice,saptamanale sau lunare);
Prezinta si promoveaza direct produsele prin transmiterea ofertelor catre clientii existenti sau potentiali;
Preia comenzile clientilor si urmareste derularea livrarilor;
Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si oportunitati pentru cresterea cotei de piata a produselor;
Incheie contracte de distributie si urmareste lunar incadrarea rulajelor clientilor in grilele prevazute in contract;
Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trend-uri de piata.

CERINTE

Experienta de minim 2 ani intr-o companie IT ( de preferinta pe o pozitie similara);
Cunostinte specifice business-ului:piata IT, competitie, tendinte, produse;
Experienta in utilizarea unor programe de contabilitate si gestiune( cunoasterea programului B-ORG constituie avantaj);
Capacitati de organizare,autocontrol si adaptare la situatii neprevazute;
Abilitati de comunicare, negociere si lucru in echipa;
Prezenta agreabila;
Limba engleza - nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si comision din vanzari
Tichete de masa

Aline este o companie romaneasca cu capital privat care are ca si obiect de activitate distributia de componente IT si alte componente conexe. Compania are o experienta de peste 10 ani avand sediul in Bucuresti si puncte de lucru in tara.
Ne-am creat un renume in piata prin promovarea tehnologiilor partenerilor nostri si prin crearea solutiilor inovatoare ce cuprind atat produsele cat si serviciile, oferind facilitati de creditare si promovand o paleta larga de produse si servicii.