Consultant Vanzari

CODECS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consultantul de vanzari face parte din echipa de vanzari produse profesionale pe zona Bucuresti si va raporta Managerului Vanzari Bucuresti.
Consultantul de vanzari va fi responsabil cu promovarea si vanzarea produselor de formare profesionala CODECS, cu initierea, mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii.

Responsabilitatile postului:

- Identificarea potentialilor clienti, fidelizarea celor existenti si permanenta preocupare pentru dezvoltarea portofoliului de clienti si a cresterii cotei de piata;
- Evaluarea cerintele clientilor si propunere de solutii;
- Crearea si intretinerea bazei de date de prospecti / clienti;
- Gestionarea portofoliului de clienti pe intreaga perioada de colaborare cu CODECS;
- Promovarea si vanzarea produselor si serviciilor CODECS in conformitate cu politica si standardele companiei;
- Realizarea targetului stabilit;
- Elaborarea de rapoarte de activitate / vanzare si alte solicitari din partea sefului ierarhic;
- Participarea la evenimentele in domeniu;
- Colaborarea stransa cu celelalte departamente.

CERINTE

- Studii superioare;
- Abilitati de vanzare (achizitie noi clienti si intretinere clienti existenti);
- Abilitati foarte bune de comunicare, prezentare si negociere;
- Persoana dinamica, energica, ambitioasa, orientata spre performanta;
- Rigurozitate in planificarea si atingerea obiectivelor;
- Respectarea termenelor limita;
- Spirit de echipa, flexibilitate;
- Atitudine pozitiva si proactiva;
- Cunostinte operare PC (Microsoft Office);
- Minim 2 ani experienta in vanzare consultativa / servicii;
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

-Salariu motivant
-Bonus din vanzari in functie de performanta
-Telefon mobil
-Acces la educatie si pregatire de specialitate
-Beneficii in confirmitate cu politica companiei (bonuri de masa, servicii medicale)
-Mediu de lucru dinamic in cadrul unei echipe tinere si motivate

Toate solicitarile vor fi tratate cu stricta confidentialitate.
Vor fi contactate numai persoanele selectate.

Programe de instruire personalizate, consultanta manageriala si programe de training.
Pentru informatii suplimentare accesati adresa de web: www.codecs.ro