Consultant Vanzari

grawe romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-promovarea produselor si serviciilor companiei;
- consilierea viitorilor clientilor;
- verificarea documentelor pentru incheierea contractelor;
- rezolvarea diplomatica a situatiilor aparute in relatia cu clienti;
- arhivarea documentelor;

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- experienta in domeniul vanzarilor minim un an ;
- abilitati de comunicare si negociere;
- orientat catre solutii;
- spirit de initiativa si pro-activitate;
- capacitatea de lucru in echipa/colaborare;
- student sau absolvent de studii superioare;
- cunostinte PC;

BENEFICII OFERITE

-Bonusuri,
-Cadrul de lucru profesionist si dinamic,
-Exista posibilitati reale de promovare!

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de asigurari infiintata in 1828.
Motto-ul companiei: Asigurarea de partea TA.
Unul dintre marile concerne financiare di Austria.
In anul 2000, intra pe piata romaneasca dupa o analiza amanuntita a situatiei economice si politice.
Nevoia de securitate creata de noua era determina dezvoltarea activitatii de asigurare.
Oamenii au nevoie de protectie pentru familiile, pentru idealurile si sperantele lor.
Perceptia generala asupra fenomenului asigurarilor de viata se schimba profund. Oamenii inteleg ca politele de asigurare sunt posibilitati reale de economisire si instrumente eficiente de protectie.
Astazi clientul redescopera, pe langa necesitatea si utilitatea asigurarii de viata, libertatile de optiune pentru un anume produs - acela careii ofera cea mai potrivita acoperire personalizata.