Consultant vanzari

Stil XXI

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea si vanzarea serviciilor STIL XXI SRL;
- Preluarea prin telefon / fax / email a comenzilor de la clienti si introducerea lor in sistem + procesarea ei corespunzatoare;
- Furnizarea de informatii valide si exacte despre produsele disponibile;
- Consultanta clienti in vederea achizitionarii produselor, trimitere oferta spre clienti, colaborare cu clientul si cei de la tehnica pentru aflarea solutiei optime pentru client;
- Atragerea de noi clienti prin idei proprii, dezvoltarea unei relatii bune cu clientii existenti din care sa rezulte achizitionarea de catre ei a unei game mai mari de produse;
- Urmarirea incasarilor sumelor respective de la clienti si luarea de masuri necesare in cazul nerespectarii termenelor; negocierea conditiilor si contractelor cu clientii; feedback clienti;
- Scolarizare specifica prin participarea la cursuri, instruiri, expozitii;
- Colaborarea cu cei de la tehnic si service pentru rezolvarea solicitarilor specifice.

CERINTE

- Experienta in vanzari papetarie - birotica;
- Foarte bune cunostinte de comunicare si negociere;
- Ambitie, deschidere si atitudine pozivita pentru invatarea de lucruri noi, tehnice, etc.

BENEFICII OFERITE

- Carte de munca;
- Salarizare maxima in raport cu performantele

DESCRIEREA FIRMEI

Papetarie, birotica, imprimante, multifunctionale