CONSULTANT VANZARI

HCS Human Capital Solution

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contactarea de noi clienti din cadrul pietelor tinta;
Prezentarea si promovarea produselor companiei potentialilor clienti;
Mentinerea si consolidarea relatiilor cu clientii din portofoliul deja existent al companiei;
Intocmirea ofertelor si negocierea preturilor si a altor termeni contractuali;
Pregatirea documentatiei necesare procesului de vanzare;
Identificarea necesitatilor clientilor si consilierea acestora pentru alegerea celei mai bune solutii;
Urmarirea derularii contractelor prin asigurarea unui permanent schimb de informatii intre clienti si departamentele din cadrul firmei;
Realizarea rapoartelor periodice privind situatia vanzarilor

CERINTE

Studii superioare cu profil tehnic (avantaj);
Experienta anterioara
MS-Office, Internet (obligatoriu);
Limba engleza (obligatoriu);

APTITUDINI/CALITATI PERSONALE:
Excelente abilitati de comunicare si negociere;
Orientare catre rezultate, capacitate buna de organizare;
Caracter deschis, hotarat, cu initiativa comerciala;
Abilitate de a lucra atat individual, cat si in echipa;
Aspect profesional – business;
Permis de conducere categ. B

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si comision motivant din vanzari
Oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie dinamica;
Mediu de lucru stimulativ;
Lucru in echipa tanara, atmosfera placuta

Human Capital Solutions is a dynamic consulting company that specializes in services tailored to assist companies in attracting, developing and retaining the best of the human capital in Romania. Through search and selection, assessment, training and human resources consultancy, HCS can be a full range reliable partner for your human capital needs.