Consultant Vanzari

Gant & Sterling Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica proiecte/potentiali clienti pentru solutii de tehnica de calcul, sisteme integrate, securitate pentru sisteme informatice, intr-un segment de piata alocat (banking-finance, telco-utilities, administratie centrala sau locala etc.)
- dezvolta strategia de abordare a fiecarui proiect
- initiaza, monitorizeaza, finalizeaza procesul de vanzare
- face account-management intensiv si profesional

CERINTE

-experienta relevanta in vanzari – minim 2 ani (ex.: IT&C, sisteme industriale, utilaje, aparatura medicala, asigurari etc.)
- capacitate de intelegere a sistemelor IT (ca functionalitati de business, nu neaparat tehnic)
- disponibilitate si dorinta de a lucra in vanzari
- usurinta in comunicarea cu diferite personalitati, de la orice nivel ierarhic
- comunicare empatica, bun ascultator, extrovertit
- studii tehnice/ economie/ matematica-informatica (de preferat)
- spirit de echipa, fara complexe sau timiditati
- cunoasterea limbii engleze la nivel bun

BENEFICII OFERITE

Aceasta pozitie va poate oferi venituri motivante, atmosfera destinsa in echipa, instruire de specialitate, interes pentru dezvoltarea personala si profesionala.

Gant & Sterling Consulting cauta pentru clientul sau, o companie cunoscuta din domeniul IT&C Consultant Vanzari