Consultant Vanzari

FRIGO PLUS PROJECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati :
- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti

CERINTE

Cerinte :
- Limba engleza ;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet);
- Capacitate de a lucra in echipa
- Ablitati de comunicare si planificare
- Initiativa, perseverenta, dinamism
- Studii superioare finalizate
- Experienta in vanzari B2B
- Foarte bune abilitati de comunicare ( prin telefon ) - obligatoriu
- Cursuri de vanzari - constituie avantaj