Consultant Vânzări

S.C. INDACO SYSTEMS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• gestionarea relaţiei cu clienţii potenţiali şi existenţi;
• îmbogăţirea portofoliului de clienţi;
• prezentarea de programe software, negocierea şi finalizarea vânzării;
• îndeplinirea planului de vânzări;
• planificarea activităţilor zilnice;
• pregătirea decumentaţiei de vânzare;
• raportări specifice.

CERINTE

• persoană energică, entuziastă, pozitivă, cu spirit de initiaţivă si de echipă;
• bun ascultător al nevoilor specifice ale clienţilor, pentru a le recomanda cea mai bună soluţie;
• abilităţi foarte bune de comunicare scrisă si verbală cu persoane de decizie si nu numai;
• abilităţi excelente în prezentări de soluţii integrate şi părţi componente a acestora, cu ţinta de a se face înţeles din perspectiva clientului;
• experienţa în negociere;
• cunostinţe bune de PC (MS Office, Mailing, Internet surfing).

Constituie un avantaj:
• experienţa în vânzări soluţii IT sau alte soluţii software pentru firme
• experienţa în vânzări de minimum 2 ani;
• recomandări;
• absolvent de cursuri profesionale de vânzări.

BENEFICII OFERITE

• salariu motivant;
• un mediu dinamic, plăcut, stimulând valorile reale;
• posibilităţi de promovare şi afirmare în paralel cu dezvoltarea companiei

DESCRIEREA FIRMEI

Dezvoltare softwere