CONSULTANT TURISM

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile Postului:
- conceperea produselor turistice de catalog si FIT
- vanzare produse turistice (de vacanta si corporatie, extern si intern, evenimente, bilete de avion, asigurari medicale etc)
- intocmire documente de calatorie si fiscale
- activitate post-vanzare (reactii clienti, urmarire plati incasari, operare sistem back office, intocmire statistici, analize de marketing)

CERINTE

- Diploma IATA/UFTAA
- experienta de minim 5 ani ca si Consultant Turism; experienta pe Amadeus minim 1 an
- limba engleza si germana nivel avansat
- cunostinte temeinice de geografie
- dorinta si capacitatea de a lucra cu publicul
- capacitate de lucru sub presiune si in conditii de respectare a termenelor impuse
- aptitudini organizatorice, abilitati de comunicare, planificare si negociere.
- seriozitate, dinamism, rezistenta la stres.
- cunostinte operare calculator (Word, Excel, MS Outlook Express)

BENEFICII OFERITE

Beneficiile Postului:
- salariu fix garantat la care se adauga cota variabila in functie de realizari
- training si specializare: in cadrul acestui proces va veti insusi cunostinte de :
- elaborare de oferte turistice de catalog si FIT pentru piata interna si externa
- elaborare oferte turistice pentru corporatii
- organizarea,desfasurarea si managementul pentru evenimente de corporatii precum conferinte, team building etc
- participarea la info trip-uri profesionale
- operare sistem online de rezervari servicii turistice
- operare sistem online de rezervari Amadeus
- rezervari si emiteri bilete de avion
- operare sisteme back office pentru tour operator
- comunicare si tehnici de vanzare
-posibilitate de promovare
- beneficii suplimentare (functie de realizari si pozitia in companie): tickete de masa, transport in interes de serviciu, telefon mobil, prime de vacanta si alte bonusuri in functie de indeplinirea obiectivelor
- conditii de lucru excelente