Consultant Tehnic - Vanzari (Izolatii & Mortare uscate)

SC SELENA ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea avantajelor si calitatilor tehnice ale produselor in medii specializate
- prezentarea practica a produselor si ofertarea de solutii profesionale pentru proiecte si aplicatii specializate
- acordarea de consultanta tehnica de specialitate catre echipele de constructori, pe proiectele specifice
- mentinerea relatiilor cu clientii actuali si dezvolarea zonei de vanzari prin atragerea de noi clienti
- implementarea politicilor de vanzari specifice postului.

CERINTE

- absolvent studii superioare de specialitate (profil tehnic: de preferat Constructii)
- experienta in domeniu minimum 5 ani din care 2 ani in domeniul materialelor de constructii

- cunostiinte cu privire la sistemele de termoizolare a cladirilor
- abilitati practice, cunostinte despre grupele de produse de interes (mortare uscate, adezivi pentru termoizolatii, placi ceramice, gleturi, tencuieli decorative)
- comunicativ, cu putere de convingere, comunicare la nivel inalt, de specialitate
- disponibilitate la deplasari in tara si strainatate
- permis de conducere categoria B
- de preferat cunostinte de limba engleza
- cunostinte operare PC (MS Office, MS Outlook)

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea afirmarii pe plan profesional intr-o companie multinationala aflata in plina ascensiune pe piata materialelor de constructii
- training de specialitate in tara şi în strainatate
- pachet motivational

Societate cu capital integral strain, importator si distribuitor national de produse chimice pentru constructii.