CONSULTANT TEHNIC VANZARI

SKUBA Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca urmare a dezvoltarii operatiunilor in zona, dorim marirea echipei cu un CONSULTANT TEHNIC VANZARI.

Descrierea generala a pozitiei:

- Prezentarea si promovarea gamei sortimentale, a ofertelor comerciale ale companiei catre clientii directi, la birourile noastre din Cluj-Napoca
- Gestionarea relatiei cu clientii, preluarea si rezolvarea comenzilor
- Atragerea de clienti noi
- Suport in procesul de vanzare pentru Agentii din teren
- Refacerea stocurilor de produse in conformitate cu evolutia vanzarilor
- Monitorizarea permanenta a situatiei curente a debitelor

CERINTE

- Studii superioare - profil tehnic (autovehicule rutiere, inginerie)
- Minim 2 ani experienta in comercializarea piselor de schimb pentru camioane si excelente cunostinte in domeniu: gama sortimentala, producatori, identificarea pieselor dupa codul de comerciant sau codul de origine, referinte "cross"/echivalente
- Buna cunoastere a pietei locale de profil (potentiali clienti, firme concurente)
- Abilitatea de a stabili si a mentine relatii de afaceri stranse cu partenerii comerciali, de a genera preferinta in raport cu competitia
- Abilitati de prezentare, comunicare si negociere
- Eficienta in lucrul individual si in echipa
- Limba engleza - nivel conversational (termeni tehnici de specialitate)
- Cunostinte operare PC: pachetul MS Office, Internet si aplicatii e-commerce; capacitatea de a asimila rapid si de a se adapta la un nou sistem informatic de specialitate

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de dezvoltare profesionala si cariera
- Pachet salarial atractiv, corelat cu performantele
- Mediu de lucru profesional, toate instrumentele necesare activitatii

Grupul SKUBA, cu sediul central in Tarile Baltice, comercializeaza repere de schimb pentru camioane si remorci.
Cu operatiuni in 15 tari europene, Grupul este prezent in Romania incepand cu anul 2009, prin subsidiara sa - SKUBA Romania.
SKUBA Romania are o prezenta centrala, in Bucuresti, si alte 4 sucursale in Cluj, Pitesti, Brasov, Constanta cu peste 30 de angajati in aceste birouri.