Consultant Tehnic Hardware (solutii de Environment si Hardware pentru Datacenters)

Smart Mind Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie specializata in furnizarea de solutii IT (hardware si software);
- Ofera consultanta in design-ul solutiilor IT mari (Servers&SANs)bazate pe platforme Dell, Fujitsu-Siemens, Nec;
- Analizeaza cerintele organizatiei client in vederea obtinerii specificatiilor tehnice pe baza carora se implementeaza/configureaza/integreaza solutiile hardware specifice;
- Efectueaza activitati de service, la sediul clientilor;
- Ofera suport tehnic pentru medium-enterprise customers pentru buna functionare a solutiilor implementate;
- Proiecteaza, dezvolta si implementeaza arhitecturile hardware specifice;
- Realizeaza expertize tehnice pentru solutiile informatice implementate in cadrul companiei-client in colaborare cu specialistii IT ai acesteia;
- Ofera training si asistenta tehnica pentru utilizatori.

CERINTE

- Student/absolvent studii superioare;
- Cunostinte solide de IT;
- Experienta anterioara in strorage area networks, clustering, virtualizare si servicii in Datacentere
- Experienta in Project Management constituie un avantaj;
- Persoana entuziasta, determinata, cu initiativa;
- Abilitati de organizare;
- Abilitati de comunicare si prezentare;
- Autodidact;
- Cunoasterea limbii engleze.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Sisteme de facilitati
- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica

SMART MIND este o companie de consultanta ce ofera servicii de recrutare, selectie si evaluare de personal.