Consultant Tehnic

GRADINARIU IMPORT EXPORT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste oferte tehnice;
- Pastreaza relatia cu furnizorii si clientii, privind informatiile tehnice;
- Cunoaste foarte bune produsele comercializate, asigurand solicitantilor informatii detaliate;
- Pastreaza corespondenta cu furnizorii externi privind incarcarea marfurilor si problemele aparute in relatiile contractuale;
- Urmareste si organizeaza circuitul documentelor, satisface exigentele clientilor, mentine disciplina in activitatile curente - zilnice.

CERINTE

- Licentiat - Studiile tehnice (Echipamente de constructii / utilaje);
- Experienta minim 2 ani ca Reprezentant Tehnic constituie avantaj;
- Cunoasterea limbii germane constituie avantaj;
- Abilitati de organizare si negociere;
- Atitudine orientata spre client.
- Spirit tehnic
- Mobilitate si flexibilitate

BENEFICII OFERITE

- Dezvoltarea unei cariere pe o piata noua in plina dezvolatare;
- Pachet salarial atractiv si motivant (salariu, bonuri de masa, prime in functie de performante, etc)
- Lucru intr-un colectiv tanar si dinamic,
- Posibilitati de formare profesionala si promovare.

Societatea comerciala GRADINARIU Import Export a fost infiintata in ianuarie 1994 si poarta numele fondatorului sau: ing. Radu Gradinariu. Avand initial ca obiect de activitate importul si comercializarea de piese de schimb si subansamble auto, S.C. GRADINARIU IMPORT - EXPORT s-a dezvoltat, odata cu piata, pe fondul cresterii economice a anilor 2000 -2006. Astfel, o noua divizie de afaceri ? importul si distributia de utilaje de constructii si salubrizare urbana ? a fost adaugata celei existente. Ne-am dobandit prin seriozitate si competenta reputatia de partener sigur si eficient, atat in Romania, cat si pe piata externa. Performantele noastre, si etica noastra in afaceri ne-au apropiat de clientii nostri, dar si de partenerii nostri furnizori, devenind astfel reprezentati autorizati ai acestora in Romania. Preocuparea pentru imbunatatirea perfomantelor noastre a continuat si in 27 Aprilie 2004 SC GRADINARIU IMPORT-EXPORT obtine certificarea ISO 9001/2000. Investitia in capitalul uman al companiei a fost si ramane o preocupare permanenta a managementului acesteia, prin politica sa de resurse umane ce include training-ul de specialitate la partenerii furnizori si programele de motivare.
Succesul dumneavoastra este si succesul nostru.